Sosyal Medya

Adana

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları İstanbul’da Buluştu

Paylaşım

tarih:

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları İstanbul’da Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları buluşmasına katıldı. Toplantıda, CHP’li 14 büyükşehir belediye başkanı bir araya gelerek, belediyelerin karşılaştığı zorlukları ve gelecekteki projeleri değerlendirdi.

Buluşmanın Detayları

İstanbul Florya’daki İstanbul Planlama Ajansı (İPA) yerleşkesinde yapılan toplantıya katılan büyükşehir belediye başkanlarının listesi:

 1. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı: Zeydan Karalar
 2. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı: Mansur Yavaş
 3. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı: Muhittin Böcek
 4. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı: Özlem Çerçioğlu
 5. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı: Ahmet Akın
 6. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı: Mustafa Bozbey
 7. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı: Bülent Nuri Çavuşoğlu
 8. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı: Ayşe Ünlüce
 9. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı: Ekrem İmamoğlu
 10. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı: Cemil Tugay
 11. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı: Ferdi Zeyrek
 12. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı: Vahap Seçer
 13. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı: Ahmet Aras
 14. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı: Candan Yüceer katıldı.
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları İstanbul’da Buluştu

Gökan Zeybek’ten Önemli Açıklamalar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, toplantıda “Emekli Halk Kart” projesini anlattı ve belediyelerin gelirlerinden yapılan kesintileri eleştirdi. Zeybek, “Geçmiş dönemde 11 büyükşehir belediye başkanımız, düzenli olarak bir araya gelerek çok başarılı bir çalışma yapmıştı. Önümüzdeki dönemde de toplumsal sorunların çözülmesi konusunda, halkçı yönetim anlayışımızın içine refah belediyeciliği ve kalkınma belediyeciliğini ilave ederek yapacağımız çalışmaların sadece CHP’li belediyeler değil, Türkiye’deki tüm belediyeler açısından da dikkatlice izlenmesi ve buradan çıkaracak sonuçların 85 milyonun hizmetine sunulmasının çok değerli olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Vurgulamalar

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Türkiye’de artık CHP’li belediyeler gerçeği vardır. Beldesinden büyükşehirine kadar, her düzeyde CHP’li belediyelerin uygulamaları, projeleri vatandaşlarımız tarafından beğeniyle takip ediliyor ve talep ediliyor. 2014 seçimlerinden 6 büyükşehir belediye başkanı olarak çıkmıştık. 2019’da 11 büyükşehir belediyesi kazanarak çıktık. Şimdi 31 Mart 2024 seçimleriyle 14 büyükşehir belediye başkanı olarak milletimizin hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.

Toplantının Önemi

Bu buluşma, CHP’li büyükşehir belediyelerinin birlikte çalışarak toplumsal sorunlara çözüm üretme konusundaki kararlılıklarını göstermesi açısından büyük önem taşıyor. Başkanlar, yerel yönetimlerde halkçı ve kalkınmacı politikalarla, vatandaşların refahını artırmayı ve belediyelerin hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Toplantıda ele alınan projeler ve stratejiler, Türkiye genelindeki belediyeler için de örnek teşkil edecek.