Sosyal Medya

Genel

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: Şehit Mehmet Ali Horoz’un Vasiyeti Yerine Getirilecek

Paylaşım

tarih:

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un, adına bir Afrika ülkesinde su kuyusu açtırılması vasiyetinin Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yerine getirileceğini açıkladı.

Ali Erbaş’ın Açıklamaları

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehadete kavuşan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’un şehadete kavuşmadan 3 gün önce çektiği videoda, ‘Eğer ben şehit olursam bir Afrika ülkesine su kuyusu açtırmanızı rica ediyorum sizden’ vasiyetini, bizler TDV olarak yerine getireceğiz inşallah. Elhamdülillah şehitlerimizin her biri bir dağ gibi önümüzde duruyor, sarsılmaz imanları ve böylesine şahitlikleriyle bizlerin yolunu aydınlatıyor. Yüce Rabbimiz Şehidimiz Mehmet Ali Horoz’a rahmet eylesin, Peygamber Efendimize (s.a.s) komşu eylesin, mekanı cennet, makamı ali olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun.”

Vasiyet Yerine Getiriliyor

Şehit Mehmet Ali Horoz’un, bir Afrika ülkesinde su kuyusu açtırılması vasiyeti Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yerine getirilecek. Horoz’un şehadete ermeden önce yaptığı bu anlamlı vasiyet, onun inanç ve insanlığa hizmet anlayışını gözler önüne seriyor.

Milletimizin Başı Sağ Olsun

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şehitlerimizin kahramanlıkları ve imanlarıyla milletimizin yolunu aydınlattığını belirtti. Şehit Mehmet Ali Horoz’un anısını yaşatmak ve vasiyetini yerine getirmek, millet olarak ona olan minnet ve saygımızın bir göstergesi olacak.

Sonuç

Şehit Mehmet Ali Horoz’un vasiyeti, Türkiye Diyanet Vakfı’nın çalışmalarıyla hayat bulacak ve Afrika’da bir su kuyusu açılarak onun adını yaşatacak. Yüce Rabbimiz, şehidimize rahmet eylesin, mekanı cennet, makamı ali olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun.