Sosyal Medya

Fuarlar

İzmir, Yeni Bir Tekstil ve Moda Fuarına Ev Sahipliği Yapacak

Paylaşım

tarih:

ev tekstili fuarı 2024

İzmir, tekstil ve moda sektöründe önemli bir buluşma noktası olarak, Ekim ayında yeni bir fuara daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük ve modern fuar alanı olan Fuar İzmir’de, 9-12 Ekim 2024 tarihleri arasında üç önemli fuar bir arada düzenlenecek: 7. Fashion Prime, 3. Fashion Tech ve ilk kez yapılacak olan Fashion Home İzmir-Ev Tekstili Fuarı.

Fashion Prime Fuarı 7. Kez Kapılarını Açacak

Fashion Prime Fuarı 7. Kez Kapılarını Açacak

9-11 Ekim 2024 tarihlerinde gerçekleşecek Fashion Prime Fuarı, hazır giyim sektörünün önde gelen üreticilerini, tedarikçi firma temsilcilerini ve moda tasarımcılarını bir araya getirecek. Katılımcılar yeni ürünlerini ve koleksiyonlarını sergileyecek, yurt içi ve yurt dışından gelen alım grupları ile bağlantılar kuracak. Fuarda, kumaş çeşitleri, aksesuarlar ve sektörel trendler sergilenecek, solo ve karma kumaş defileleri, sergi, atölyeler ve etkinlikler düzenlenecek.

Fashion Tech İzmir: Moda ve Teknolojinin Buluşma Noktası

9-12 Ekim 2024 tarihlerinde düzenlenecek Fashion Tech İzmir, hazır giyim ve konfeksiyon makineleri, tekstil baskı teknolojileri ve diğer ilgili teknolojileri sergileyecek. Sektörün lider makine üreticilerini bir araya getiren fuar, Avrasya Bölgesi’nin en büyük tekstil teknolojileri fuarı olma özelliği taşıyor. Fuarda, dikiş makineleri, otomatlar, serim ve otomatik kesim makineleri, iğneler, sarf malzemeler, baskı ve nakış teknolojileri yer alacak. Bu fuar, sektörün yeni pazarlara ulaşması için büyük bir fırsat sunacak.

Fashion Prime Fuarı 7. Kez Kapılarını Açacak

Fashion Home İzmir – Ev Tekstili Fuarı İlk Kez Düzenleniyor

9-11 Ekim 2024 tarihlerinde ilk kez düzenlenecek olan Fashion Home İzmir, ev tekstili dünyasının lider markalarını bir araya getirecek. Havlu, bornoz, nevresim, çarşaf, perde, zemin ve duvar kaplamaları, döşemelik kumaşlar, otel ve plaj tekstilleri gibi yüzlerce ürün çeşidi fuarda sergilenecek. Fuar, konfor, estetik ve teknolojiyi birleştiren son trendleri tanıtacak ve sektöre katkı sağlamak amacıyla alım heyetleri, B2B programları gibi birçok etkinliği barındıracak.

Fuarlar İzmir’in Gücüne Güç Katacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen bu fuarlar, sektörün başkenti olan İzmir’in ve bölgenin gücüne güç katacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler, kumaştan aksesuara, makine teknolojilerinden yazılımlara, ev tekstilinden ipliğe kadar aradıkları her şeyi bu fuarlarda bulabilecekler. Fuarlarda yüzlerce katılımcı firma, B2B programları ve alım heyetleri gibi organizasyonlarla dünyanın dört bir yanından profesyonel ziyaretçilerle buluşacak. Fuarlar, sektöre, istihdama, ihracata, kent ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

Destekleyen Kurumlar ve Organizasyonlar

Bu fuarlar, T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, KOSGEB, İzmir Ticaret Odası, Denizli Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Denizli Sanayi Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, Denizli İhracatçılar Birliği, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, Buca Ege Organize Sanayi Bölgesi, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği, Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici ve İşadamları Derneği, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği ve Örme Sanayicileri Derneği tarafından destekleniyor.