İzmir

İzmir’e Yeni Sanayi Sitesi Müjdesi İZTO’dan

Paylaşım

tarih:

T.C. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bornova’da bulunan Cemal Gürsel Askeri Kışlası’nın sanayi sitesi kurulması amacıyla İzmir Ticaret Odası’na devredilmesine onay verdi. Bakanlıkta yapılan görüşme sonucunda, kısa süre içinde devir protokolü yapılması konusunda mutabık kalındı.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, T.C. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i ziyaret etti. Ziyarete, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Mahmut Atilla Kaya, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler katıldı. Toplantıda, Bornova’da bulunan Cemal Gürsel Askeri Kışlası’nın İzmir Ticaret Odası tarafından çarşı ve site kurmak amacıyla alınması projesi hakkında görüşüldü. Projeyi desteklediklerini belirten T.C. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, araziyi devretmeye hazır olduklarını söyledi.

Devir Protokolü Yapılacak

İzmir’de yaşanan en önemli sorunlardan birinin çözüme kavuşacağını belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Üyelerimizden bu yönde yoğun bir talep var. Bulunduğu lokasyon itibariyle lojistik açıdan avantajlara sahip olan bu bölgenin odamıza tahsisi hususunda gösterdikleri güven için, üyelerimiz adına T.C. Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler’e özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye de destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Kısa süre içinde devir protokolünü yapacağız. Projemizi hızla planlayıp hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Projede Üyelere Yönelik Çarşı ve Site Planları

Projede üyelere yönelik çarşı ve site içerisinde bağımsız bölümler, yönetim binası, mesleki lise ve çıraklık eğitim binaları, otopark alanları, banka, restoran, market gibi sosyal alanlar, temiz enerji tesisleri ve yeşil alanlar olması planlanıyor. Bu kapsamlı proje, İzmir’in sanayi alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve esnafın işlerini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Exit mobile version