Sosyal Medya

Manisa

Akhisar’da Eski Tekel Depolarında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

Paylaşım

tarih:

manisa akhisar yangın

Akhisar’da, eski tekel depolarının bulunduğu geniş alanda çıkan yangın, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yoğun mücadelesiyle kontrol altına alındı. 30 hektar kuru ot ve ağaçlık alanın yandığı yangında, can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Yangının Başlangıcı ve Müdahale

Akhisar’da, eski tekel depolarının bulunduğu alanda ot ve ağaç yangını çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü ve Akhisar Belediyesi ekipleri hızla müdahale etti. Ekiplerin koordineli çalışmaları sonucunda yangın kontrol altına alındı. Yangın sırasında 30 hektar kuru ot ve ağaçlık alan zarar gördü.

manisa akhisar yangın

İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın Açıklamaları

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “İtfaiye Dairemizden 16, Kent Estetiği Dairemizden 2, MASKİ’den 1 araç ve 34 personelimiz ile yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba gösterdik. Çevrede bulunan fabrikalara ve depolara yangının sirayet etmesini önledik. Ayrıca yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmaması da yüreklerimize su serpti” dedi.

Yoğun Mücadele ve Başarı

Yangınla mücadelede hızlı ve etkili bir müdahale sergileyen ekipler, yangının yayılmasını engelleyerek çevrede bulunan yapıların zarar görmesini önledi. Can kaybının ve yaralanmanın yaşanmaması, ekiplerin özverili çalışmalarının bir sonucu olarak değerlendirildi.

Bu başarılı müdahale, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve diğer ilgili birimlerin yangınlarla mücadeledeki etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi.