Sosyal Medya

İzmir

Bayındır’daki Yangın Kontrol Altına Alındı, Orman Personeli Hayatını Kaybetti

Paylaşım

tarih:

bayındır yangın 2024

Bayındır’da dün Yakacık Mahallesi’nde zeytinlik ve makilik alanda çıkan yangın, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, ilçe belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü İtfaiyesi’ne bağlı ekipler tarafından gece yarısı kontrol altına alındı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, görev yerine dönerken trafik kazasında hayatını kaybeden orman personeli Serkan Topkaya’ya baş sağlığı diledi.

Yangın Gece Yarısı Kontrol Altına Alındı

15 Haziran Cumartesi günü, Buruncuk ile Yakacık mahalleleri arasındaki makilik ve zeytinlik alanda saat 21.41’de çıkan yangın, gece yarısı kontrol altına alındı. Yangın ihbarı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Bayındır, Torbalı, Ödemiş, Tire ve Birgi gruplarından 6 arazöz, acil kurtarma ekipleri ve kamyonetle bölgeye ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesine ait 15 su tankeri de alana sevk edildi.

Orman Genel Müdürlüğü’ne ait 17 arazöz, 3 dozer, 4 su ikmal aracı, Emniyet ve Jandarma Komutanlığı’ndan 1’er adet TOMA ile yangına müdahale edildi. Buruncuk Mahallesi’nde bulunan 130 hane, güvenlik amacıyla kontrollü olarak tahliye edildi. Yangın, gece saat 03.00 civarında kontrol altına alındıktan sonra mahalle sakinleri evlerine geri döndü.

Orman Personeli Serkan Topkaya Şehit Oldu

Yangına müdahale ettikten sonra görev yerine dönen İzmir Orman İşletme Müdürlüğü’nde çalışan orman işçisi Serkan Topkaya (43), Kemalpaşa Çiniliköy Mahallesi’nde trafik kazası geçirerek şehit oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bir mesaj yayınlayarak duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Başkan Tugay mesajında, “İzmir Orman İşletme Müdürlüğümüzde çalışan Serkan Topkaya’nın Bayındır ilçemizdeki orman yangınından görev yerine dönerken geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Serkan Topkaya’nın cenazesi, ikindi namazını müteakip Kemalpaşa Rabia Hatun Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Cennetbahçesi Mezarlığı’na defnedilecek.