Sosyal Medya

İzmir

Göztepe Kent Kitaplığı Kitapseverlerin Yeni Adresi

Paylaşım

tarih:

goztepe-kent-kitapligi

Konak Belediyesi’nin Göztepe Kadınlar Birliği Parkı içinde yer alan Kent Kitaplığı, kitapseverlerin akınına uğruyor. Miniklerin, öğrencilerin ve her yaştan yetişkinin kendisine uygun kitap bulduğu kitaplık, hafta içi her gün 09.30-17.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Her Yaştan Okur İçin Bir Cennet

Konak Belediyesi’nin vatandaşların kitaba erişimini kolaylaştırmak, kitap okumaya teşvik etmek ve keyifli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla açtığı Göztepe Kent Kitaplığı, her yaştan okurla dolup taşıyor. Yaz aylarında da hizmet veren Göztepe Kadınlar Birliği Parkı içerisinde yer alan kitaplık, mahalle sakinlerinin ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Miniklerin, öğrencilerin ve yetişkinlerin kendisine uygun kitap bulabildiği kitaplık, hafta içi her gün 09.30-17.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Al Götür, Oku Getir

Üyelik sisteminin uygulandığı kitaplıkta 3 bin 10 aktif üye bulunuyor ve üye sayısı her geçen gün artıyor. Kitaplık, ‘Al götür, oku getir’ sloganıyla hizmet veriyor. Ücretsiz üye olunan kitaplıktan okurlar dilediği kitabı alıp evine götürüyor, 15 gün içinde okuduktan sonra tekrar kitaplığa iade ediyor. Masal kitabından romana pek çok farklı türde yaklaşık 6 bin kitabın bulunduğu kitaplığa sık sık yeni ve güncel kitaplar da kazandırılıyor. Kitap bağışlarının da kabul edildiği kitaplık, zengin çeşitliliği ile her okuma zevkine hitap ediyor. Özellikle öğrencilerin okul sonrası ders çalışmak amacıyla da kullandığı kitaplık, yaz tatilinde de çocukların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Öğrenciler, kitaplık sayesinde hem okuma alışkanlığı geliştiriyor hem de yeni arkadaşlıklar kuruyor.

Büyük Bir Zenginlik

Yetişkinler de kitaplıktan oldukça sıklıkla yararlanıyor. Kaliteli zaman geçirmenin yanı sıra sosyalleştiklerini ve güçlü dostluklar kurduklarını ifade eden ileri yaş okurlar, hayat pahalılığı nedeniyle kitaba ulaşmanın her geçen gün zorlaştığına dikkat çekiyor. Bir emekli okur, “Pek çoğumuz emekliyiz. Artan fiyatlar nedeniyle kitaba erişim her geçen gün zorlaşıyor. O nedenle burası bizler için büyük zenginlik. Ayrıca zamanla aramızda kitap dostlukları oluştu. Birbirimize okuduğumuz kitapları tavsiye ediyoruz, okuduğumuz kitaplar hakkında sohbetler ediyoruz. Bu alışveriş oldukça mutlu ediyor bizi. Her yaştan okurun kaliteli zaman geçirdiği bu kitaplıkların yaygınlaştırılması çok güzel olur. Her yeni çıkan kitabı okumak için can atıyoruz. Bağışta bulunmak isteyenler güncel kitaplardan bağışlarlarsa çok mutlu oluruz,” sözleriyle dikkat çekerek verilen hizmetten ötürü de Konak Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konak Belediyesi’nin bu anlamlı projesi, kitapseverler için büyük bir değer taşıyor ve toplumun her kesiminden olumlu geri dönüşler alıyor.

Devamını Oku
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir