Sosyal Medya

Manisa

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden “Kent Lokantası” Projesi

Paylaşım

tarih:

manisa kent lokantası

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal projelerine bir yenisini daha ekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek tarafından müjdesi verilen ‘Kent Lokantası’ projesinin ilki, yakın zamanda Şehzadeler ilçesinde bulunan Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi giriş katında açılarak, Manisalıların hizmetine sunulacak.

Başta öğrenciler olmak üzere dar gelirli yurttaşlara yönelik uygun fiyatlı ve lezzetli yemekler sunmayı amaçlayan bu sosyal proje, Manisa’da önemli bir ihtiyacı karşılamayı hedefliyor. İlk olarak Şehzadeler ilçesinde hayata geçirilecek olan Kent Lokantası’nın, ilerleyen süreçte öğrencilerin yoğun olduğu bölgeler ile dezavantajlı bölgelerde de açılması planlanıyor.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, projeyle ilgili olarak, “Manisa’mızda sosyal belediyecilik anlayışımızı her alanda sürdürüyoruz. Kent Lokantası projemiz de bunlardan bir tanesi. Uygun fiyatlı, sağlıklı ve lezzetli yemekler sunacak olan bu lokantalar, Manisa’mızda sosyal dayanışmaya da katkıda bulunacak. İlk olarak Şehzadeler ilçemiz Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi alt katında açacağımız Kent Lokantası’nı ilimiz genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kent Lokantası projesi, Manisa’daki sosyal dayanışmayı güçlendirerek, özellikle öğrencilere ve dar gelirli vatandaşlara önemli bir destek sağlayacak.