Sosyal Medya

İzmir

İzmir Lokantacılar Odası Başkanı’ndan Kent Lokantaları Eleştirisi

Paylaşım

tarih:

İzmir Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Kılıç

İzmir Lokantacılar Odası Başkanı Doğan Kılıç, kent lokantalarındaki fiyat politikalarına dair önemli eleştirilerde bulundu. Başkan Kılıç, özellikle kent lokantalarının sunduğu düşük fiyatlı menülerin, diğer restoranların rekabet şansını azalttığını belirtti.

Rekabet Şansı Yok Ediliyor

Doğan Kılıç, “Bir gevrek, peynirin 20-30 TL olduğu İzmir’de 4 çeşit yemeğin 50 liradan satılması bizim rekabet şansımızı yok ediyor,” diyerek kent lokantalarındaki fiyatların, diğer lokantaların ayakta kalmasını zorlaştırdığını ifade etti. Kılıç, bu durumun devam etmesi halinde birçok işletmenin iflas edebileceğini vurguladı.

İflas Tehlikesi

Kılıç, kent lokantalarının uyguladığı fiyat politikasının adil olmadığını ve bu durumun küçük işletmeleri zor durumda bıraktığını söyledi. “Böyle giderse iflas ederiz,” diyen Kılıç, kent lokantalarının fiyatlarını gözden geçirmesi gerektiğini belirtti.

Çözüm Önerisi

İzmir Lokantacılar Odası Başkanı, rekabetin adil bir şekilde sağlanabilmesi için kent lokantalarının fiyat politikalarında düzenlemeler yapılması gerektiğini dile getirdi. Başkan Kılıç, bu düzenlemelerin hem kent lokantalarının hem de diğer restoranların sürdürülebilir bir şekilde hizmet vermesini sağlayacağını ifade etti.